S balíkem do zahraničí to nakonec dopadlo

Včera bylo 7. 8. 2012 a já dostal prachy za balík, který jsem poslal do Maďarska. No konečně. Aby byla tato informace korektní, je třeba uvést, že zásilka byla odeslána 19. 6. 2012 a doručena adresátovi 25. 6. 2012. Ano včera bylo 7. 8. 2012, ale povedlo se, nešlo to ale samo.

 

 

Hungary

 

 

Předchozí článek jsem psal v době, kdy byla podána reklamace na to, jak to nedopadlo. Asi jsem byl jasnovidec, ale tušil jsem, že vzhledem k tomu, že reklamace byla podána dřív, než se mi objevila ve schránce poukázka na špatné jméno, že to prostě nedopadne. 

No, nedopadlo. Po týdnu mi ve schránce přistálo oznámení o výsledku reklamačního řízení se závěrem, že: "Reklamace je nodůvodněná." protože: "Dobírková částka Vám byla zaslána poštovní poukázkou B dne 13. 7. 2012."

No neříikal jsem to? Hurá na poštu! ...po šesté!

Tak jsem vyběhl. Paní pošťačka si mne i pamatovala, jaká náhoda? ...kolik asi kreténů chodí každý týden na poštu se stejným problémem? 

"Vedoucí pošty volá do Prahy, tak vydržte...", pronesla po výletu do zákulisí. O několik, ne málo, minut později jsem měl tu čest s panem vedoucím, který mi celou situaci barvitě objasnil.

Dle jeho slov má poštovní poukázka, i přes to, že je vystavena na špatné jméno, učitou platnost, sice nevěděl jakou, ale tušil, že 1 měsíc. A vzhledem k tomu, že moje poštovní poukázka byla vrácena s odůvodněním špatně vyplněného adresáta, bude mi vystavena nová poštovní poukázka. ...ale až po skončení platnosti té staré! No do prdele, kde to jsem?

Nicméně v rozčarování jsem byl ještě ujištěn, že se o svoje peníze nemusím bát, že se zpět do ungár nedostanou a že je určitě dostanu, nejpozději prý tak do 20. srpence. Inu zmohl jsem se, před chvilkou v bezvědomí, ještě na otázku, proč to nešlo na účet, páč to by nám všem byl nějakej Klička-Klecka volnej. A pozor: "Protože z Maďarska to asi nejde." V mdlobách odcházím.

 

A pak si představte, že tu opravenou poštovní poukázku najdete ve schránce už 7., no není to úžasné?

 

Takže love mám, sic nechápu usměvavou poznámku pošťačky při vyplácení: "Tak vidíte, že to tak dlouho netrvalo...", ale k tomu už se vyjadřovat prostě nebudu, asi mají v popisu práce dělat si predel ze zoufalejch klientů.

 

S českou poštou na věčné časy a nikdy jinak!