Pohřešovaný Modus

Jak říká wikipedie, modus náhodné veličiny je hodnota, která se v daném statistickém souboru vyskytuje nejčastěji. O tenhle modus ale v úterý nešlo, na tomhle modusu jsem s klukama republiku neobjel.

 

Author Modus 2004, bývalý majitel Martin Klička

 

Neni to tak dávno od akrobacie, která skončila výronem v zápěstí, po které jsem na kole přes měsíc neseděl. To jsem jezdil víc autem, páč s tim gipsem to na kole fakt nešlo. Nezávisle na sobě pominul gips a zanedlouho poté se mi vysypalo auto. Ne, že by to bylo nečekaný, bylo to čekaný a byla to otázka času. Budiž, tak jsem začal využívat bicykel jako dopravní prostředek.

 

V úterý ráno jsem vyrazil na barák přeměřit koupelnu a pak do kanclu. Odpoledne jsem si došel na poštu a okolo půl čtvrtý jsem chtěl sednout na bike a vyrazit k lékaři. Jdu ke kolu a hle, kolo nikde! Po několika okamžicích pochybování, jestli jsem na tom kole opravdu přijel a jestli jsem ho nenechal někde jinde... No přijel a nenechal. Prostě na něm vodjel ňákej zmrd, tečka.

Taky už jste někdy měli chuť někomu zlámat ruce?

Já zrovna v úterý! Tak co s tim? Když jsem se vracel z pošty, tak jsem si stopro jistej, že tam to kolo ještě bylo, takže muselo zmizet někdy mezi 14:30 a 15:30. No udělal jsem si procházku po Petrohradě, páč při představě o běžných postavách nájemníků v okolních domech si jen těžko dokážu představit, že by na něm ty kucí byli schopný jet. Nášlapný pedály jsou tak pidi, že se na nich bez kopyt dá jen těžko udržet a ten rám je 23" a sedlo jde dát níž jen o pár cm, protože je na sedlovce blikačka, takže nějaká rychlá úprava, která by koholo zpojízdnila pro postavu menší než 185cm je v podstatě nemožná. Při procházce jsem objevil dvě zastavárny, bohužel jednu zavřenou a v druhý jsem nepochodil.

 

Během procházky jsem situaci konzultoval s kamarádem cajtem, kterej mi řekl v podstatě to, co jsem si tak nějak myslel. Kradou to brazilci a feťáci, který chtěj prachy a nikoliv provozovat cyklistiku. Takže cílem je to prodat, ale v zastavárnách poblíž mi nikdo kolo prodat nechtěl, škoda.

Úřední záznam o podání vysvětlení

Za pokus nic nedám a i podle slov Berťáka: "Když to nahlásíš, tak to sice dopadne jako kdybys to nenahlásil, ale pravda je, že nějaký kolo vobčas najdem, tak proč to nenahlásit." Vydal jsem se na obvodní oddělení Policie ČR - Plzeň 2, abych oznámil odcizení.

 

Ten úřední záznam, kterej z toho vyšel je opravdu hodně vtipnej, ale to jsem čekal. Pan praporčík byl... Jak bych to řekl... No byl to policajt. Nevim, proč se výstup jmenuje: "... o podání vysvětlení", ale já tomu přeci hovno rozumim.

A co mi z toho zbylo?

Zbyl mi úřední záznam, helma a tretry. No a budu muset najít náhradu za Author Modus 2004, rám vel. 23", jehož tržní cena teda neni vysoká, ale ta užitná hodnota dost. A rozhodně se o něm nedá říci, že by to byl nějakej šrot, protože péči měl výstavní ;) Třešničkou na dortu je pak bezdrátový tachometr Sigma BC2006, kterej měřil vše, co Vás napadne. Od běžných funkcí cyklocomputeru přes nadmořskou výšku a tep mu už chyběla snad jen rychlost větru ;) ...jó ten mi sere dost.

 

Není nad to si naplánovat cyklistickou dovolenou v Itálii, kam chcete jet autem, který se Vám rozsype, a na kolo, který se nějakej zmrd snaží prodat za litr na blešáku. Takže kdyby jste náhodou chtěl jít někdo o víkendu ne blešák, tak se tam potkáme...