Dnes jsem rozšířil své pohybové aktivity

Když jsem včera večer nemohl usnout, přemýšlel jsem nad svým letošní pohybem, tedy spíš nepohybem. Od pondělí do pátku, od rána do večera u compu, takže přes týden skoro nic a víkendy vzhledem k podivném způsobu letá, buď nic a nebo se sekačkou po zahradě.

 

Špitálský les

Foto autor: Loukota.pa

 

Na kole mám letos naježděno asi 640km, což považuji za malou sportovní tragédii. Mimo letní měsíce mi v týdnu vysvobodí alespoň ta hodinka flooorbalu a hodinka badmintonu týdně, ale prázdniny jsou prázdniny. No a jestli se dá dvoum návštěvám squashového kurtu za poslední půlrok říkat sport...

Ano, představuju si to jinak

Když mi ráno v sedum vzbudily UB40, krátce jsem se zamyslel, pudu se pohnout? Ale to, co mi roste pod mým propadlým hrudníkem se už nesmí dál zvětšovat, a tak jsem natáhl měřič tepu, lehký oděv a vyrazil lehkým poklusem ke špitálskému lesu. Přes les (asi Špitálský, ale v lese se to těžko pozná) a bohužel i přes Rokycanskou ulici jsem doběhl až na vyhlídku nad městem a zpět stejnou cestou (mapa). 

Dojmy?

No, běh je pro mě pohyb téměř neznámy, ;) ale z letní části školení trénérů AD jsem si přeci jen něco odnesl. Celá trasa mi i s trojnásobným protažením celé kostry a běžeckou abecedou trvala cca 35min, průměrný puls za celou dobu mám 157, což je bohužel dost. Při běhu do kopce se tep blížil ke 170 za minutu, což je někde okolo hranice anaerobního režimu. To nebylo cílem, ale co se dá dělat. Při běhu z kopce to bylo někde okolo 140 tepů za minutu. Tempo volné nahoru i dolu. Nicméně nejsem zvyklej na tenhle druh pohybu a tak i přes důkladné protažení teď cejtim lejtka (a cejtim je dost), což je momentálně ten nejsilnější dojem, ale u počítače je prostě neposílim ;)

Ale bylo to moc příjemné probuzení

Jo, asi to budu praktikovat častěji, je to fajn. Nezabere to moc času a člověk je pak takhle po ránu hned svěží.

Dost keců, du softit, až budu soptit ;)