Cyklokros v Plzni u Sv. Jiří - 18.10.2011

 

Včerejší podzimní odpoledne jsme strávili mírně netradičně. Do Plzně zavítaly cyklokrosové závody v rámci světového poháru. Za 80,- Kč na hlavu to byl, alespoň pro mne, velmi zajímavý a nevšední zážitek.

 

cyklokros.jpg

 

Přeci jen, to se nevidí každý den, aby se cyklokrosová světová špička, včetně Zdeňka Štybara, proháněla pár set metrů od našeho příbytku. Na louku ke Svatému Jiří jsme dorazili v okamžiku, kdy finišovali ženy. Vzhledem k mé slabosti pro lyžařky a cyklistky, mi to trochu mrzelo, ale pár pif a panáků předchozí večer s Václavíkama bylo silnějších než já, a tak jsem se z pelechu vyklubal asi v půl druhý odpoledne, což považuju za velmi slušný výkon.

 

Závod kategorie Muži - Elite byl vypsán na 11 okruhů, což v praxi pro návštěvníka znamená, že má 11 příležitostí zahlédnout startovní pole. Trať měla pokud se nepletu cca 2,5km a vítězný (bohužel) Belgičan ji projel v čase cca 1:04h. Zdeněk Štybar i přesto, že se celý závod pohyboval na špici dojel nakonec těsně třetí. Budiž, je to sport a po tom co jsem viděl, klobouk dolů všem, co to dojeli (nebo doběhli). Protože pokud umím počítat, tak průměrná rychlost vítěze byla někde okolo 25 km/h! Sorry, to neni pro mě. Na trati, kde je každejch 200m vostrá zatáčka nebo krpec... Inu já bych tam na tom bajku kroužil ještě dnes.

 

Sláva vítězům, čest poraženým!

 

O mé návštěvě existuje důkazní materiál, ty dva obrázky zde od sebe dělí jen zlomky sekundy.

 

klika_na_cyklokrosu.jpg