Bocklradweg - Cyklostezka a inline stezka v německém příhraničí

Cyklostezka vede po zrušené železniční trati z Eslarnu, přes Waidhaus, Pleystein, Vohenstrauss a Floss do Neustadtu an der Waldnaab. Celkem měří 52,6km, pro inline bruslení je vhodný úsek mezi Vohenstraussem a Neustadtem, který měří 27,1km a vyznačuje se velmi kvalitním asfaltem a velmi mírným výškovým profilem.

 

BockRadWeg2012

 

>> Zobrazit další fotografie

 

My jsme její část z Waidhausu do Neustadtu projeli na kolech za raltivně chvilku. Nejvyšší bod na trase je mezi Pleysteinem a Vohenstraussem, stoupání je ale velmi mírné. Z Eslarnu do Vohenstraussu je až na výjimky povrch sypaný jemným stěrkem. Z Vohenstraussu do Neustadtu je položen velmi kvalitní asfalt vhodný i pro inline bruslení. Trasa se za Vohenstraussem párkrát mírně zhoupne a pak opět velmi mírně sklesá Neustadtu.

 

My jsme na kolech následně pokračovali do Waidhausu, jehož návštěvu vřele doporučuji, a dál podél řeky Waldnaab až k Pirku, kde jsme to otočili zpět na východ a přes pár kopečků dojeli do Vohenstraussu, kde jsme se po návštěvě místní cukrárny přímo na náměstí, jejíž návštěvu mohu též doporučit, napojili zpět na Bocklradweg. Celý okruh měl dle tachometru 96.5 km a zvládli jsme ho včetně pauz za cca 7,5 h.

 

Další informace je možné nalézt částečně i v češtině na bocklradweg.de a bocklweg.de, pro inline bruslaře také na inline-online.cz.

 

Cyklostezka Bocklradweg je součástí Paneuropa Radweg vedoucí z Prahy do Paříže.

 

Sportu ZDAR!

 

Bocklweg mapa

 


Cyklistická trasa 1559681 - powered by Bikemap